Horoskopi ditor – 6 nëntor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju mund të ndiheni të ndjeshëm për mënyrën se si ju sheh bota në këtë kohë. Kjo mund të ndikojë në gatishmërinë tuaj për t’u bashkuar me të tjerët, edhe në një mënyrë që do të ishte mirë për ju. Ndërsa pasiguritë tuaja mund të rrjedhin nga përvojat e vlefshme të kaluara të trajtimit të padrejtë nga figura të ashpra të autoriteteve, ndoshta kohët kanë ndryshuar që atëherë. Ju nuk keni pse të pretendoni se keni marrë fund çfarëdo që ka ndodhur! Lërini njerëzit të dinë se si ndiheni – ata madje mund të shfrytëzojnë mundësinë për t’ju ushqyer përmes tij.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Një marrëdhënie e ngushtë potencialisht po frenohet nga lëndimet e vjetra. Edhe pse personi tjetër mund të jetë i etur për të ecur përpara sikur asgjë të mos ketë ndodhur, ndoshta ju nuk jeni. Ju mund t’ju duhet të flisni për plagët tuaja për të rivendosur ndjenjën tuaj të sigurisë përpara se të jeni gati për të ndjekur përsëri kënaqësinë. Nga ana tjetër, ndoshta ju duhet të shikoni në mënyrë kritike idenë tuaj se çfarë do të thotë të jesh i sigurt. Mbani njerëzit përgjegjës, por mos i mbani ata në pritshmëri që janë krejtësisht joreale.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Njerëzit në rrjetin tuaj social mund të duken tepër të prekshëm për momentin, duke krijuar një atmosferë të tensionuar. Sa më shumë që mund të ndiheni simpati ndaj tyre, ndjenja se nuk mund të bëni asgjë siç duhet mund t’ju acarojë. Përpiquni të mendoni për kufijtë e përgjegjësive tuaja – ndoshta jeni duke u mbajtur pas disa fajit për gjëra që nuk janë faji juaj. Ka të ngjarë të përjetoni më pak zhgënjim ndërsa kujdeseni vetëm për detyrat tuaja, kështu që qëndroni të fokusuar në gjërat që duhet t’i kontrolloni.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Një hobi mund të marrë një kthesë serioze në çdo moment. Kritikat nga një figurë autoriteti mund ta bëjnë projektin tuaj të pasionit më pak argëtues, duke ju lënë të shikoni mbi supe dhe të pyesni veten nëse po e bëni siç duhet. Ndoshta ky është motivimi që ju nevojitet për të vendosur se cili është qëllimi juaj: përsosmëria apo kënaqësia? Edhe pse thirrja që bëni mund të mos jetë ajo që presin të tjerët, njohja e qëllimit tuaj duhet t’ju ndihmojë të formoni përpjekjet tuaja përpara. Mësimi është më i dobishëm kur ndodh sipas kushteve tuaja!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Relaksimi i pastër aktualisht mund të jetë një sfidë. Ndërsa mund të jeni të prirur të përdorni një moment të qetë për të reflektuar mbi një problem që ju ka rënduar, të qenit meditues pa u mërzitur nga çfarëdo që po mendoni mund të duket e vështirë. Në këtë rast, ndjenja e detyrimit për të qenë vazhdimisht duke bërë diçka produktive, ndoshta po funksionon kundër jush. Bëni çdo gjë që ndiheni vërtet rehat pa faj – përgjigjja që kërkoni ka më shumë gjasa të vijë kur nuk e kërkoni fare.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Të thuash diçka të rëndësishme në një mënyrë që nuk ofendon askënd mund të jetë një prioritet i lartë për ju. Nëse largoheni shumë nga qëllimet tuaja origjinale në përpjekje për të qenë i mirë, rrezikoni të ngatërroni personin me të cilin po flisni. Ata madje mund të jenë të shqetësuar se ju po i manipuloni, gjë që ka të ngjarë të provokojë pakënaqësi. Të folurit me qartësi duhet t’ju ndihmojë të shmangni çështjet e mundshme dhe të mos dilni jashtë kontrollit të çdo tensioni bisedor.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Bërja e një blerjeje të veçantë mund të jetë vërtet emocionuese për momentin. Megjithatë, dikush afër jush mund të mos e kuptojë pse mendoni se përkatësia juaj e re është kaq e lezetshme. Ata madje mund të thonë diçka negative ose lënduese. Ndërsa reagimi i tyre mund t’ju prishë kënaqësinë, ndoshta ky provokim është një mundësi e mirë për të reflektuar mbi kufijtë që keni me ta – veçanërisht për informacionin personal. Nëse nuk doni të merreni me ata që bien shi në paradën tuaj, nuk keni pse t’u tregoni atyre për këtë!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju mund të jeni të mbërthyer me një përgjegjësi që mendoni se është nën ju. Detyra specifike mund të ndihet më e lehtë me një qëndrim pozitiv, por një koment i poshtër i bërë nga dikush tjetër kohë më parë mund të mbetet duke luajtur në kokën tuaj – ndoshta ata thanë se nuk do të ngriheshit kurrë mbi një stacion të caktuar në jetë dhe keni qenë të motivuar për t’i vërtetuar ata gabim. Ndërsa ai person ishte jashtë linjës, pavarësisht nga veprimet ose pozicioni juaj, pranimi i realitetit aktual të paktën do ta kryejë punën tuaj në këtë moment.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju mund të ndjeni një kuriozitet të vërtetë për diçka të ndaluar sot. Ndoshta ju është thënë në fëmijëri që të mos e shikoni këtë temë, duke ju lënë me një frikë të qëndrueshme se ndjekja e këtyre gjërave kërcënon ndjenjën tuaj të sigurisë. Nëse bëhet fjalë për këtë, tani mund të keni burimet për ta bërë atë vetëm në një mënyrë që nuk e keni bërë në të kaluarën. Vetëm vlerësimi se si rrethanat tuaja kanë ndryshuar me kalimin e kohës mund t’ju ndihmojë të ecni përpara në një mënyrë të ekuilibruar, pavarësisht se çfarë vendosni të bëni.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Qëndrimi juaj ndaj një grupi miqsh ose një organizate ku i përkisni mund të lëvizë në një drejtim manipulues, veçanërisht nëse nuk ka një rrugë më të qartë për të sjellë rezultatet që kërkoni. Ndoshta të tjerët thjesht po kërkojnë të kalojnë një kohë të mirë, ndërkohë që ju po shpresoni të adresoni nevojat tuaja më të thella të identitetit ose sigurisë. Të duash gjëra të ndryshme nuk do të thotë që dikush ka bërë diçka të gabuar. Ju lejohet të qëndroni pranë asaj që dëshironi – dhe të pranoni se jo të gjithë janë të pajisur për ta ofruar atë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Të plagosësh të tjerët me fjalët e tua është rrezikshmërisht e mundur. Sa më shumë të përpiqeni t’i trajtoni dinamikat e fuqisë me ndjeshmëri të madhe, aq më shumë ka të ngjarë që zemërimi juaj i fshehur të rrëshqasë – do të jetë sikur po përpiqeni të ecni mbi lëvozhgat e vezëve ndërsa jeni të mbushur me një dëshirë të fshehtë për t’i shtypur ato në mënyrë agresive! Edhe pse mund të keni frikë se nuk do të merreni seriozisht nëse kërkoni drejtpërdrejt atë që dëshironi, ky është ndoshta shansi juaj më i mirë për të qëndruar jashtë telasheve. Respektoni moshatarët tuaj mjaftueshëm për të qenë real me ta.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Financat tuaja mund të jenë në vështirësi për të vazhduar me dëshirën tuaj për aventura. Problemi i vërtetë, megjithatë, mund të jetë identifikimi i dëshirave të vërteta tuaja. Ndoshta presioni i bashkëmoshatarëve, real apo i perceptuar, po ju tërheq drejt aktiviteteve më ekstravagante sesa do të zgjidhnit vetë. Ecja në rrugën tuaj do të ishte mirë për ju në këtë rast. Kur fluturoni vetëm, mund të balanconi prioritetet tuaja personale pa u zhytur në preferencat e të tjerëve. Kënaqësia që dëshironi duhet të jetë e disponueshme për ju sipas kushteve tuaja.

Burimi: Tarot