Horoskopi ditor – 8 mars 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju keni shumë njerëz që kërkojnë vëmendjen tuaj sot. Hëna në sektorin e komunitetit tuaj lokal do të formojë një tribunë harmonike me Marsin ekstrovert në sektorin tuaj të rrjeteve globale, duke dërguar ide që udhëtojnë aq shpejt sa mesazhet me tekst. Mundohuni të lidheni me disa miq, qofshin ato lidhje të vjetra apo të njohur të rinj, dhe mblidhuni për të bërë një ndryshim. Marsi po thekson gjithashtu shërbimin e komunitetit, kështu që ia vlen të krijosh një makinë ushqimore ose të dhurosh disa orë!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Sot mund të përparoni me shpejtësinë e dritës. Hëna e adaptueshme hyn në shtëpinë tuaj të dytë të të ardhurave të fituara dhe sigurisë materiale dhe lidhet me Marsin energjik në Shtëpinë tuaj të 10-të të Reputacionit, duke ju ndihmuar të kaloni mjegullën dhe të ngjitni shkallët shumë më shpejt. Është një ditë e shkëlqyeshme për të zbuluar çdo projekt për të cilin keni punuar kohët e fundit, kështu që nëse keni një ide të shkëlqyer, konsiderojeni këtë moment të përsosur për t’ia paraqitur atë çdo personi potencialisht të interesuar.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ka një mundësi që ju të afroheni më afër me vizionin tuaj për veten sot. Hëna po hyn në shenjën tuaj për vizitën e saj mujore, duke ju ndriçuar me vetëdijen e saj emocionale. Ajo gjithashtu do të trikojë Marsin në sektorin tuaj të zgjerimit, duke ju ndihmuar të kuptoni se si mund të evoluoni në fazën tjetër të ekzistencës tuaj. Krijoni një listë të gjërave që dëshironi të arrini ose manifestoni në jetën tuaj, mundësisht gjëra që ju detyrojnë të rriteni dhe të ndryshoni, pastaj filloni t’i kapni ato!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Jeta mund të ndihet pak më intensive sot se zakonisht. Hëna po rrëshqet në sektorin tuaj të përgjumur nënndërgjegjeshëm, duke ju lejuar ta merrni me qetësi, por ajo do të lidhet me Marsin e zjarrtë në shtëpinë tuaj të tetë thellësisht sensuale dhe private, gjë që mund ta bëjë të ndjehet sikur dikush e rriti temperaturën me mjaft gradë. Kufijtë mund të shpërbëhen me rënien e një kapeleje, kështu që përpiquni të kuptoni atë që dëshironi, përveç nëse dëshironi të tërhiqeni zvarrë nga dikush tjetër.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Lidhjet tuaja marrin një rëndësi të re sot. Hëna lidhet me Binjakët dhe Shtëpinë tuaj të 11-të të Lidhjeve Sociale, duke e orientuar fokusin tuaj drejt njerëzve në kontaktet tuaja, por një treshe e fuqishme me Marsin në sektorin tuaj të partneritetit do të vendosë fokus shtesë në një person specifik. Pavarësisht nëse është një i dashur, mik ose bashkëpunëtor biznesi, dikush pothuajse do të luajë një rol të madh në jetën tuaj. Është koha të fokusohemi në formimin e dysheve dinamike në vend që të bëjmë një shfaqje solo.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Mund të synoni lart dhe t’i mbani këmbët në tokë. Hëna po kalon në Binjakët dhe sektorin tuaj të karrierës, duke ju frymëzuar të shikoni drejt synimeve tuaja të ardhshme, por tribuna e saj e bukur me Marsin në sektorin tuaj të përditshmërisë do t’ju kujtojë se duhet të kujdeseni për arrat dhe bulonat në mënyrë që e gjithë makina të punojë në mënyrë sa më efikase. Përqendrohuni në ndryshimet dhe përmirësimet e vogla që do të rezultojnë në një ndryshim të madh në linjë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Nuk ka kufizime për atë që mund të arrini tani, veçanërisht kur bëhet fjalë për manifestimin e dëshirave tuaja. Hëna e ndritur në shtëpinë tuaj të 9-të me fluturim të lartë do të sinkronizohet me Marsin e nxehtë në Shtëpinë tuaj të 5-të të Shprehjes dhe Emocionimit, duke e bërë më të lehtë se zakonisht për ju që të kuptoni atë që dëshironi. Pavarësisht nëse është një ditë argëtimi e pastër apo diçka pak më intensive, planetët po ju inkurajojnë të ndiqni gjithçka që dëshironi.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju mund të bëni një zhytje të thellë sot, kështu që mos u habitni nëse gjërat janë mjaft emocionale. Hëna është në sektorin tuaj të privatësisë, duke ju inkurajuar që t’i mbani gjërat intime dhe ndërsa ajo po rrotullohet nëpër këtë arenë, ajo do të rreshtohet me Marsin pasionant në sektorin tuaj themelor të ndjenjave dhe familjes. Qëndroni afër shtëpisë, sepse ndoshta do të ketë një çështje që kërkon vëmendjen tuaj! Për fat të mirë, ju keni aftësitë për të përballuar çdo gjë që ju vjen në rrugën tuaj, qoftë serioze apo mendjelehtë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Dita ka një humor social, i cili do që ju të dilni jashtë dhe të lidheni me njerëzit. Hëna po hyn në sektorin tuaj të partneritetit, duke ju ndihmuar të përqendroheni në pluset në jetën tuaj ndërsa ajo lidhet me Marsin, aktualisht në sektorin tuaj të komunitetit. Këta dy planetë po sjellin më shumë mundësi drejt derës suaj të përparme – ose të paktën jashtëzakonisht afër. Thirrni një mik ose dikë të veçantë dhe shikoni nëse ata duan të bashkohen me ju për një natë në qytet!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju ndoshta keni të paktën një sy në financat tuaja sot, nëse jo të dyja të vendosura fort mbi to. Hëna po hyn në sektorin tuaj të punës për të nxjerrë në pah përgjegjësitë tuaja dhe ajo dëshiron t’ju ndihmojë të shfaqni disa para kur të lidhet me Marsin e fuqishëm në Shtëpinë tuaj të Dytë të të Ardhurave dhe Burimeve. Ju mund të gjeni idenë e përsosur për të rritur rrjedhën tuaj të të ardhurave ose ndoshta të gjeni një klient të ri i cili do t’ju fitojë një pagë të mirë gjatë procesit.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ju mund të keni një ditë argëtuese të këndshme përpara jush! Hëna po kalon në shtëpinë tuaj të 5-të të argëtimit dhe lojërave, duke ju ndihmuar të shihni anën pozitive të gjithçkaje, ndërsa Marsi është në shenjën tuaj, duke ju dhënë shumë energji shtesë për të ndjekur atë që dëshironi. Këta të dy do të formojnë një treshe të bukur që dërgon shkëndija gëzimi nëpër qiej dhe drejt e në jetën tuaj, kështu që merrni këtë si një shenjë se mund të bëni si të doni.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Një shans për t’u çlodhur dhe për të ecur me rrjedhën po ju pret tani. Hëna është në shtëpinë tuaj të 4-të të Stabilitetit dhe Rehatisë, ku ajo do të trikojë Marsin në sferën tuaj nënndërgjegjeshëm. Jeni të ftuar të hiqni këmbën nga gazi dhe thjesht të kaloni në breg. Jepini vetes leje të dilni nga jeta dhe lini telefonin tuaj në heshtje. Sot ka të bëjë me kujdesin për veten – ju mund t’i ktheheni realitetit dhe problemeve të të gjithëve më vonë.

Burimi: Tarot